O mně

Zdravím všechny milovníky keramiky. Protože sama ráda čtu příběhy, jak různé značky začínají, tady máte zrychleně ten můj:

Během dlouhých letních prázdnin, které jsem neměla jak vyplnit, jsem se upíchla za starý půjčený hrnčířský kruh, kde jsem si chtěla zkusit vytočit pár květináčů. Ke keramice mě tedy vlastně dovedly mé milované pokojovky, které už nebylo kam přesazovat. Díky, holky!

Byla to láska na první vytočení a díky Covidu jsem na to měla i dost času. Začínala jsem na rozpálené půdě naší chalupy, pak se s kruhem přestěhovala do sklepa mých prarodičů. Nyní mám malou dílničku přímo pod barákem, která se pro mě stala oázou klidu.

Keramiku točím většinou z béžové kameniny a pálím na vysoké teploty. Miluju experimenty s keramickýma glazurama, baví mě pokaždé z pece vytáhnout něco jiného. Výrobky jsou něžné, hřejivé a doufám, že stejnou energii, co ode mě přijaly během výroby, pak předají i u Vás doma.

Keramika je moje obrovská vášeň, stejně tak jako floristika, a tak svůj čas dělím mezi tyto dvě činnosti. Což je jeden z důvodů, proč je e-shop často vyprodaný.

Ale kdo si počká, ten se dočká, díky!